حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید مشهدی‌آقایی، سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه اجتماعی – فرهنگی ره‌آورد اظهار کرد: جشن سالگرد انتشار ۲۵ سالگی نشریه ره‌آورد با حضور گروهی از اهالی قلم، صاحب‌نظران و مردم شهرستان دماوند برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نشریه ره‌آورد به‌عنوان نخستین و قدیمی‌ترین نشریه استان تهران به شمار می‌آید، افزود: در این آیین که روز ۳۰ خردادماه سال جاری از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی دماوند برگزار می‌شود، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دعوت این نشریه، سخنرانی خواهد کرد.

*برپایی نمایشگاه دماوند در قاب ره‌آورد

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد ادامه داد: در حاشیه این آیین، نمایشگاه دماوند در قاب ره‌آورد که اشاره به فعالیت‌های مختلف این نشریه در طول ۲۵ سال گذشته دارد، برپا خواهد شد و آثار نشریه ره‌آورد در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

مشهدی‌آقایی گفت: از همه اهل قلم، صاحب‌نظران، هنرمندان به‌خصوص جوانان، دانشجویان، روحانیان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و تمام کسانی که به فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی ره‌آورد آشنا هستند و با آن به مسائل مختلف شهرستان دماوند توجه کردند، دعوت می‌کنیم که در این آیین حضور یابند.

وی، جشن سالگرد انتشار ۲۵ سالگی نشریه ره‌آورد را آغاز فصل نوین در فعالیت‌های این نشریه دانست و تصریح کرد: وقتی‌که نشریه ره‌آورد را آغاز کردیم، نشریه کاغذی نه در شهرستان دماوند و نه در شهرستان‌های دیگر استان تهران وجود نداشت؛ کار را ابتدا با فصل‌نامه تحقیقاتی و فرهنگی – اجتماعی آغاز کردیم که تا انتشار ۶ شماره نشریه ادامه پیدا کرد.

*انتشار ۵۹۷ شماره نشریه طی ۲۵ سال

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد خاطرنشان کرد: در آن زمان، احساس کردیم که نیاز است که در انعکاس اخبار و گزارش‌های شهرستان دماوند فعال‌تر شویم و ازاین‌رو، رویکرد انتشار را از فصل‌نامه به دوهفته‌نامه و هفته‌نامه تغییر دادیم که طی ۲۵ سال گذشته بعد از انتشار ۶ نشریه فصل‌نامه، ۵۹۷ شماره با فراز و نشیب‌های مختلف منتشر شد.

مشهدی‌آقایی ادامه داد: در کنار انتشار این تعداد شماره هفته‌نامه و دوهفته‌نامه، ۴۵ نشریه و ویژه‌نامه به مناسبت‌ها و موضوع‌های مختلف از جمله ماه محرم، قرآنی، شخصیت‌شناسی و مفاخر دماوند، هفته دفاع‌ مقدس، دهه فجر، فعالیت‌های انقلابی دماوند و کتاب ماه در ره‌آورد به چاپ رسید.

وی بیان کرد: ۲۵ سال فعالیت مطبوعاتی، توانست نشریه ره‌آورد را به‌عنوان یکی از منابع مراجعه برای تحقیق و یکی از نشریات مادر در شهرستان دماوند تبدیل کند که علاوه بر تولید نشریه به تقویت جمع زیادی از جوانانی که به کار مطبوعاتی علاقه داشتند، پرداخت و تعداد زیادی در این نشریه مشغول به فعالیت شدند که بسیاری از آن‌ها اکنون در دماوند و سطح کشور مشغول به فعالیت‌های مطبوعاتی هستند.

*تبدیل ره‌آورد به ماه‌نامه با مطالب عمیق‌تر و تحلیلی

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر، فضای مجازی و پایگاه‌های مختلف خبری همراه با فعالیت جوانان وارد عرصه شدند و به انعکاس اخبار و تحلیل‌ها می‌پردازند، تصمیم گرفته شد تا در رویکرد نشریه ره‌آورد دو اتفاق صورت گیرد.

مشهدی‌‌آقایی ادامه داد: ره‌آورد از هفته‌نامه به ماه‌نامه تبدیل می‌شود و بیشتر رویکرد کتابی و نشریه پیدا خواهد کرد، یعنی رهاورد در طول یک ماه یک‌بار در معرض نگاه و توجه مخاطبان خود قرار می‌گیرد؛ در رویکرد جدید ره‌آورد، سطح تأثیر مطالب، گزارش‌ها و مقالاتی که در این نشریه منتشر می‌شود، از عمق بیشتر برخوردار خواهد بود.

وی تصریح کرد: بعد از گذشت ۲۵ سال با حضور نشریات و پایگاه‌های خبری شهرستان دماوند، حضور یک نشریه ماه‌نامه با رویکرد فرهنگی و اجتماعی بیشتر احساس می‌شود و سعی می‌کنیم در کنار این فعالیت‌های مطبوعاتی، رهاورد به‌صورت برخط در سایت رهاورد آنلاین نیز در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت؛ رویکرد اصلی ره‌آورد تحلیلی است، اما از انعکاس اخبار شهرستان دماوند هم غافل نخواهیم بود.

*راه‌اندازی سایت برخط ره‌آورد آنلاین برای انعکاس اخبار دماوند

سردبیر نشریه اجتماعی فرهنگی ره‌آورد بیان کرد: امیدواریم از پایان تیرماه سال جاری، شاهد این باشیم که ره‌آورد منتشر شده و سایت برخط آن نیز در معرض دید عموم خواهد گرفت و همچون گذشته به پیشنهاد‌ها و انتقادات همه نیازمندیم و امید داریم فصل نوینی که در ره‌آورد آغاز می‌شود، هم مخاطبان و حامیان بیشتری برای فعالیت‌های فرهنگی فراهم کند و بتوانیم گام مهم‌ترین برای انجام وظیفه خود جهت پیشبرد اهدافی که در شهرستان دماوند مد نظر است، برداریم.

مشهدی‌آقایی اضافه کرد: از کسانی که در این ۲۵ سال به شکل‌های مختلف و گوناگون به نشریه ره‌آورد کمک و برای فعالیت آن تلاش کردند، قدردانی می‌کنیم و در روز جشن ۲۵ سالگی ره‌آورد در خصوص فلسفه تأسیس ره‌آورد و مشکلاتی که با آن مواجه بودیم، گفت‌و‌گو خواهیم کرد.

انتهای پیام/س