به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی فرمانداری دماوند، مجید صفری در خصوص اصلاح شبکه‌های فرسوده برق اظهار داشت: در راستای بهبود خدمات برق شهرستان، اجرای طرح جهادی بهسازی شبکه‌های برق همچون سال‌های گذشته در دستور کار است و امسال نیز با توجه به وسعت شبکه برق رسانی، این طرح در راستای تغییر سیم‌های برق قدیمی به سیم‌های خودنگهدار و سیم‌های روکشدار در شهر و روستا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون چهار طرح جهت جمع آوری شبکه‌های سیمی فشار ضعیف و تعویض کابل‌های خودنگهدار با هدف افزایش ایمنی برق به صورت یک طرح جهادی انجام شده است که طبق آمار ناحیه برق دماوند از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ کیلومتر کابل خودنگهدار و سیم روکشدار اجرا شده و این میزان تا پایان سال افزایش می‌یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به ساماندهی شبکه ۲۰ کیلو ولت با هدف پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه در شرایط بحرانی به ویژه در مناطق صعب العبور، بیان کرد: با توجه به اینکه ۴ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت از شبکه‌های قدیمی در داخل باغات محصور و غیر قابل دسترسی و منجر به قطعی مکرر برق می‌شد، نسبت به جمع آوری این شبکه‌های قدیمی اقدام و شبکه‌های جدید جایگزین شد.

فرماندار دماوند افزود: تاکنون ۵ کیلومتر شبکه جدید ۲۰ کیلو ولت با سیم روکش دار به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در منطقه جابان از ابتدای جاده سرخده به سمت روستای مغانک انجام شده است.

صفری اضافه کرد: این اقدام در فاز نخست به عنوان فیدر زرین دشت انجام شد و فاز دوم نیز طراحی آن در دست اقدام است و در صورت تأمین اعتبار اجرا خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه دماوند یک منطقه باغ شهر است لذا شبکه برق منطقه همواره با وجود درختان، بارش‌ها و … در معرض آسیب قرار دارد که امید است با بهسازی و نوسازی کابل‌های برق، خاموشی‌ها به صفر برسد.

فرماندار دماوند گفت: بر اساس آماری که از مسئولین برق منطقه گرفته شده، شهرستان دماوند نخستین شهرستان در استان است که در سال ۹۸ این طرح جهادی را آغاز کرده است.

بهزاد صبوری، رئیس اداره برق شهرستان دماوند با بیان اینکه اجرای این طرح را در مناطق صعب العبور در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: شهرستان دماوند یکهزار کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت و یک هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف دارد که در سال گذشته توانستیم بیش از ۲۰ کیلومتر طرح جهادی اجرا کنیم و امسال نیز با توجه به اینکه شاهد درختان بسیار، طولانی بودن شبکه و سرقت بودیم، این مهم را آغاز کردیم.

انتهای پیام/س