به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهرداد پورفتحی رئیس آموزش و پرورش منطقه دماوند در مراسم بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در مدرسه پسرانه صدیقی برگزار شد، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های وزارت بهداشت در منطقه دماوند با ۱۹ هزار دانش‌آموز آغاز شد.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید ۱۹ هزار دانش‌آموز در ۱۰۰ آموزشگاه و مدرسه در مقاطع مختلف ثبت نام و شروع به تحصیل کردند که این آمار نسبت به سال گذشته حدود ۷ درصد افزایش  داشته است، در سال  تحصیلی جدید ۱۴۷۰ دانش‌آموز کلاس اولی مشغول به تحصیل در مدارس دماوند شدند.

رئیس آموزش و پرورش منطقه دماوند گفت: روز اول مدرسه به توصیه اداره آموزش و پرورش با ورودی پایه‌ها (کلاس اول، هفتم و دهم) آغاز شد و از تعداد ورودی پایه‌ها تقریباً ۹۰ درصد دانش‌آموزان در مدرسه حضور داشتند.

پور فتحی یادآور شد: در منطقه دماوند تفویض اختیار به مدیران مدارس انجام گرفته و تصمیم گیری بر اساس شرایط و امکانات موجود بر عهده شورای مدارس خواهد بود.

وی بیان کرد: تمام مدارس این شهرستان آمادگی لازم به منظور برگزاری کلاس‌های درسی، بر اساس تدابیر و سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا را دارند و در همین راستا،‌ مدیران با بهره‌مندی از ظرفیت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها نسبت به ضدعفونی مدارس اقدام کرده و در این خصوص هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

رئیس آموزش و پرورش منطقه دماوند با تأکید بر اینکه ۳ اصل مهم در دستور کار مدارس قرار دارد، افزود: ضرورت استفاده از ماسک، توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی و در نظر گرفتن تهویه مناسب برای کلاس‌ها سه اصل مهمی است که باید در مدارس رعایت شود.

پورفتحی با اشاره به راه‌اندازی اینترنت رایگان در سطح مدارس توسط اداره مخابرات ابراز کرد: راه‌کارهای متعددی به منظور آموزش حضوری به مدارس پیشنهاد شده که شامل آموزش چرخشی، آموزش بر اساس رتبه بندی دانش‌آموزان و آموزش در خانه است.

وی با بیان اینکه دستور برگزاری کلاس‌ها با حداقل دانش‌آموز در مدارس به مدیران صادر شده، خاطرنشان کرد: اصل بر آموزش حضوری است، اما در صورتی که امکان آموزش به روش‌های دیگر برای هر کدام از دانش‌آموزان وجود داشته باشد، نیازی به حضور در مدرسه نخواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش منطقه دماوند در پایان تأکید کرد: هیچ گونه اجباری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس وجود ندارد و تصمیم نهایی برای حضور دانش‌آموزان به عهده اولیاء است.

منبع: فارس

انتهای پیام/