محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ویژه اربعین حسینی پایگاه خبری عصر شرق در خصوص آخرین وضعیت موکب شهرستان دماوند در کربلای معلی اظهار کرد: خادمان موکب در حال تخلیه بارهای کامیون‌ها و اسکلت بندی و کارهای مقدماتی هستند.

وی افزود: روزهای نخستین کار بوده و حجم کارها بسیار زیاد است و خادمان موکب شهرستان دماوند به صورت شبانه روزی با عشق و علاقه به حضرت سیدالشهدا (ع) کار می‌کنند.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند گفت: خادمان موکب این شهرستان علاوه بر برنامه‌های زیارتی خود، سعی دارند که هرچه زودتر فضا را برای پذیرایی از زائران حسینی به خصوص از شهرستان دماوند آماده کنند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم تاکید کرد: زائران شهرستان دماوند رعایت کنند و به هیچ عنوان تا آغاز روزهای ارائه خدمات موکب به کربلا نیایند.

وی ادامه داد: در این خصوص به شدت با محدودیت مکانی مواجه هستیم و به دلیل اینکه در محل اسکان کمبود فضا داشتیم، متاسفانه چند نفر از خادمان موکب در زیرزمین استراحت کردند.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند بیان کرد: برخی از شهرستان دماوند به صورت سرزده حضور پیدا کردند و ظرفیت مکانی پاسخگوی حضور آن‌ها نیست و شرمنده‌شان می‌شویم.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم اضافه کرد: زائران شهرستان دماوند تا قبل از ۱۵ ماه صفر به هیچ عنوان جهت اسکان در موکب این شهرستان اقدام به سفر نکنند؛ مگر اینکه جای دیگری برای اسکان خود در نظر گرفته باشند.

وی خاطرنشان کرد: محموله سیب درختی موکب شهرستان دماوند به دلیل برخی محدودیت‌ها به مواکب مهران داده شد تا بین زائران حسینی در مرز توزیع شود.

به گزارش اربعینی‌ات عصر شرق؛ موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند از ۱۵ ماه صفر تا روز اربعین حسینی در محله باب الطوریج مسیر حله به کربلا در عمود ۴۸ به زائران حسینی خدمات رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام/س

 

کانال ویژه آخرین اخبار موکب و زائران شهرستان دماوند در کربلای معلی

Arbaeen.asrshargh