به گزارش پایگاه خبری عصر شق، ایرج گودرزی‌راد امروز در خصوص آتش‌سوزی‌های اخیر در شهر کیلان اظهار کرد: به‌دنبال بی‌احتیاطی برخی گردشگران و مسافران حدود ۱۴ هکتار از اراضی و باغات شهر کیلان دچار ‌آتش‌سوزی شد.

وی افزود: متأسفانه در روزهای اخیر روزانه چندین مورد آتش‌سوزی به صورت گسترده در محدوده‌های قلعه حاج‌ عسگر، زیارت و انتهای خیابان شهید احمدی به وقوع پیوست که خسارات بسیاری به باغات و مزارع و سیستم آبیاری قطره‌ای آنها وارد شد.

*صاحبان املاک نسبت به هرس علف‌های خشک اقدام کنند

شهردار کیلان، ضمن تقدیر از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند گفت: با کمک و تلاش عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند همچون شهرداری‌ها، بسیج، نیروی انتظامی، منابع طبیعی، هلال احمر و عوامل پرتلاش شهرداری کیلان با استفاده از امکاناتی که موجود است، از خسارت به ۱۰۰ هکتار از بهترین باغات محصولات باغی جلوگیری شد.

گودرزی‌رادی با بیان اینکه با توجه به اینکه در اوج گرمای هوا قرار داریم، جهت جلوگیری از آتش‌سوزی مردم و مسافران باید توجه بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: طی بازدیدهای صورت گرفته، علف‌های زیادی در باغات و مزارع وجو دارد که صاحبان این املاک باید نسبت به هرس علف‌های خشک باغات خود اقدام کنند تا به صورت عمد و غیرعمد شاهد حریق نباشیم.

وی بیان کرد: از عموم مردم و گردشگران خواستاریم به هنگام مراجعه به طبیعت نکات ایمنی را رعایت کنند و از روشن کردن آتش خودداری کنند؛ همچنین اگر چنانچه اقدام به روشن کردن آتشی کردند، حتماً قبل از ترک محل اقامت از خاموش شدن آن مطمئن شوند.

*هنوز خودروی آتش‌نشانی کیلان تحویل داده نشده است

شهردار کیلان در خصوص واگذاری یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی به شهرداری کیلان ادامه داد: در این زمینه، هزینه خرید یک دستگاه آتش‌نشانی واریز شده، اما هنوز تحویل شهرداری کیلان داده نشده است؛ در حالی که امکانات شهر کیلان ضعیف است.

گودرزی‌راد با اشاره به اینکه شهر کیلان ۱۸ هزار هکتار مرتع و باغ دارد، تأکید کرد: برای تأمین امکانات و واگذاری تجهیزات مختلف به کیلان، جمعیت آن را مد نظر قرار می‌دهند در حالی که این شهر تنها ۱۸ هزار هکتار مرتع و باغ دارد.

انتهای پیام/س